ZARZĄDZANIE PROCESAMI KSIĘGOWYMI

OPIS KWALIFIKACJI - KORZYŚCI Z POSIADANIA KWALIFIKACJI

Osoba posiadająca kwalifikację “Zarządzanie procesami księgowymi” jest przygotowana do zarządzania procesami księgowymi w przedsiębiorstwie w zakresie struktury źródeł finansowania, rentowności, kosztów pozyskanego kapitału oraz podejmowania decyzji krótkoterminowych. Dokumentuje i ewidencjonuje operacje gospodarcze w zakresie: aktywów pieniężnych w walucie polskiej i w walutach obcych, rozrachunków, rzeczowych aktywów obrotowych, rzeczowych aktywów trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wykorzystywanych do działalności operacyjnej i inwestycyjnej, aktywów i zobowiązań finansowych, kapitałów własnych, rozliczeń międzyokresowych, kosztów działalności operacyjnej, przychodów i kosztów finansowych, podziału wyniku finansowego. Ewidencjonuje lub nadzoruje ujęcie operacji gospodarczych w księgach rachunkowych, wykonując czynności prowadzące do zamknięcia ksiąg rachunkowych. Opracowuje zasady rachunkowości w jednostce, organizuje prace księgowych, rozlicza i ewidencjonuje koszty lub nadzoruje ich poprawność, kalkuluje koszt wytworzenia produktu. Jest także przygotowana do sporządzania sprawozdania finansowego, obejmującego bilans, rachunek zysków i strat, informację dodatkową, rachunek przepływów pieniężnych oraz zestawienia zmian w kapitale własnym dla jednostek innych niż banki, zakłady ubezpieczeń oraz zakłady reasekuracji. Wycenia aktywa i pasywa, przyporządkowuje salda kont do odpowiednich pozycji bilansu oraz obroty kont wynikowych do odpowiednich pozycji w rachunku zysków i strat. Przeprowadza analizę wstępną i wskaźnikową sprawozdań finansowych. Kwalifikacja “Zarządzanie procesami księgowymi” potwierdza wysoki poziom wiedzy i umiejętności z zakresu rachunkowości i podatków, pozwalający na kierowanie działem finansowo-księgowym oraz organizowanie rachunkowości w przedsiębiorstwie. Kwalifikacja ta umożliwia pracę w przedsiębiorstwach należących do różnych branż, a także na kierowanie biurem rachunkowym.

INFORMACJA O KWALIFIKACJI

WALIDACJA

WARUNKIEM UDZIAŁU KANDYDATÓW INDYWIDUALNYCH W PROCESIE WALIDACJI JEST:

  1. Przesłanie wypełnionego zgłoszenia na egzamin dla kandydatów indywidualnych na adres zgloszenia@icvc.eu, w którym wskazanym jest termin egzaminu ogłoszony na stronie ICVC w Harmonogramie egzaminów.
  2. Dokonanie płatności przelewem na rachunek ICVC: ICVC CERTYFIKACJA Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością , ul. Dźwigowa 3/3, 02-437 Warszawa, Numer konta: 18116022020000000370557164 Tytułem: Walidacja _ZARZĄDZANIE PROCESAMI KSIĘGOWYMI

Przyjęcie zgłoszenia i rezerwacja daty i miejsca potwierdzone są informacją przesłaną na adres poczty elektronicznej Kandydata podanym w formularzu zgłoszeniowym.

Potwierdzenie następuje w ciągu 5 dni roboczych od wysłania wymaganych dokumentów.

WARUNKIEM UDZIAŁU KANDYDATÓW ZGŁASZANYCH PRZEZ PODMIOT REPREZENTUJĄCY GRUPĘ KANDYDATÓW W PROCESIE WALIDACJI JEST:

  1. Przesłanie wypełnionego zgłoszenia na egzamin dla podmiotów zgłaszających grupę Kandydatów na adres zgloszenia@icvc.eu, w którym wskazanym jest termin egzaminu preferowany przez zgłaszającego. Grupa powinna liczyć minimum 5 osób.
  2. Zawarcie umowy z ICVC
 

ICVC  potwierdza przyjęcie zgłoszenia i możliwość przeprowadzenia egzaminu przesyłając stosowną informację na adres poczty elektronicznej Uczestnika. Potwierdzenie następuje w ciągu 5 dni roboczych od wysłania wymaganych dokumentów.

Warunkiem przystąpienia do walidacji jest posiadanie minimum średniego wykształcenia.

Dokumentem potwierdzającym poziom posiadanego wykształcenia (przedstawianym w dniu egzaminu) jest w szczególności:

-świadectwo ukończenia szkoły średniej,

-świadectwo dojrzałości,

-dyplom ukończenia studiów,

-zaświadczenie uczelni potwierdzające ukończenie studiów

Wymagana forma dokumentu – dokument w języku polskim lub w języku obcym wraz z tłumaczeniem przez tłumacza przysięgłego.

MIEJSCE I TERMIN WALIDACJI DLA KANDYDATÓW INDYWIDUALNYCH

Miejsce i termin walidacji dla Kandydatów Indywidualnych dostępny jest w Harmonogramie egzaminów.
Zgłoszenie musi wpłynąć nie później niż na 14 dni przed preferowaną przez zgłaszającego datą walidacji. Za przyjęcie i potwierdzenie zgłoszenia oraz rezerwację daty i miejsca odpowiada pracownik administracyjny ICVC.
Decyzja o zakwalifikowaniu Kandydatów do udziału w procesie walidacji podejmowana jest przez Komisję Walidującą w formie uchwały, nie później niż na 5 dni przed wyznaczonym terminem walidacji.

MIEJSCE I TERMIN WALIDACJI DLA PODMIOTÓW ZGŁASZAJĄCYCH GRUPĘ KANDYDATÓW

Preferowaną datę oraz miejsce walidacji proszę  wpisać  w formularzu zgłoszeniowym i  przesłać na adres zgloszenia@icvc.eu. Istnieje możliwość przeprowadzenia walidacji w całej Polsce. Zgłoszenie musi wpłynąć nie później niż na 14 dni przed preferowaną przez zgłaszającego datą walidacji. Za przyjęcie i potwierdzenie zgłoszenia oraz rezerwację daty i miejsca odpowiada pracownik administracyjny ICVC.

Decyzja o zakwalifikowaniu Kandydatów do udziału w procesie walidacji podejmowana jest przez Komisję Walidującą w formie uchwały, nie później niż na 5 dni przed wyznaczonym terminem walidacji.

W przypadku pytań o walidację zapraszamy do kontaktu  z doradcą walidacyjnym pod adresem mailowym: doradcawalidacyjny@icvc.eu

CENNIK

Do weryfikacji efektów uczenia się wskazanych dla kwalifikacji IC stosuje się test wiedzy. Egzamin obejmuje łącznie 78 pytań.

Koszt przeprowadzenia walidacji dla uczestnika wynosi 900 PLN

Możliwe dodatkowe koszty:

Spotkanie z doradcą walidacyjnym (Czas spotkania 60 minut)  – 160 PLN

Wysyłka certyfikatu w kraju – 20 PLN

Egzamin poprawkowy – Uczestnik ponosi opłatę za walidację efektów uczenia się zestawu, w ramach którego nie uzyskał wystarczającej ilości punktów (koszt 850 PLN). Do walidacji poprawkowej może podejść w najbliższym terminie kolejnej grupy uczestników. Nie organizuje się indywidualnych walidacji poprawkowych

Każdy certyfikat jest ważny 3 lata od daty jego wystawienia