OBSŁUGA PROCESÓW KSIĘGOWYCH

Opis kwalifikacji- korzyści z posiadania kwalifikacji

Osoba posiadająca kwalifikację “Obsługa procesów księgowych” jest przygotowana do dokumentowania i ewidencjonowania operacji gospodarczych w zakresie: aktywów pieniężnych, rozrachunków, rzeczowych aktywów obrotowych, rzeczowych aktywów trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wykorzystywanych do działalności operacyjnej, aktywów i zobowiązań finansowych, kapitałów własnych, rozliczeń międzyokresowych, kosztów działalności operacyjnej, przychodów i kosztów finansowych, podziału wyniku finansowego. Jest także przygotowana do sporządzania sprawozdania finansowego w zakresie informacji dodatkowej, bilansu i rachunku zysków i strat dla jednostek innych niż banki, zakłady ubezpieczeń oraz zakłady reasekuracji, jak również do identyfikowania skutków zdarzeń gospodarczych w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego związanego z działalnością gospodarczą, w tym prowadzenia transakcji z kontrahentami zagranicznymi. Może zajmować takie stanowiska, jak m.in.: księgowy, samodzielny księgowy, specjalista ds. rachunkowości.

Warunkiem udziału kandydatów indywidualnych w procesie walidacji jest:

  1. Przesłanie wypełnionego zgłoszenia na egzamin dla kandydatów indywidualnych na adres zgloszenia@icvc.eu, w którym wskazany jest termin egzaminu ogłoszony na stronie ICVC w Harmonogramie egzaminów.
  2. Dokonanie płatności przelewem na rachunek ICVC: ICVC CERTYFIKACJA Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością , ul. Dźwigowa 3/3, 02-437 Warszawa, Numer konta: 18116022020000000370557164 Tytułem: Walidacja _PROWADZENIE OBSŁUGI BIURA

Przyjęcie zgłoszenia i rezerwacja daty i miejsca potwierdzone są informacją przesłaną na adres poczty elektronicznej Kandydata podanym w formularzu zgłoszeniowym.

Potwierdzenie następuje w ciągu 5 dni roboczych od wysłania wymaganych dokumentów.

Warunkiem przystąpienia do walidacji jest posiadanie minimum średniego wykształcenia.

Dokumentem potwierdzającym poziom posiadanego wykształcenia (przedstawianym w dniu egzaminu) jest w szczególności:

  • świadectwo ukończenia szkoły średniej,
  • świadectwo dojrzałości,
  • dyplom ukończenia studiów,
  • zaświadczenie uczelni potwierdzające ukończenie studiów

Wymagana forma dokumentu – dokument w języku polskim lub w języku obcym wraz z tłumaczeniem przez tłumacza przysięgłego.

Warunkiem udziału kandydatów zgłaszanych przez podmiot reprezentujący grupę kandydatów w procesie walidacji jest:

  1. Przesłanie wypełnionego zgłoszenia na egzamin dla podmiotów zgłaszających grupę Kandydatów na adres zgloszenia@icvc.eu, w którym wskazany jest termin egzaminu preferowany przez zgłaszającego. Grupa powinna liczyć minimum 5 osób.
  2. Zawarcie umowy z ICVC

ICVC  potwierdza przyjęcie zgłoszenia i możliwość przeprowadzenia egzaminu przesyłając stosowną informację na adres poczty elektronicznej osoby zgłaszającej. Potwierdzenie następuje w ciągu 5 dni roboczych od wysłania wymaganych dokumentów.

MIEJSCE I TERMIN WALIDACJI DLA KANDYDATÓW INDYWIDUALNYCH

Miejsce i termin walidacji dla Kandydatów Indywidualnych dostępny jest w Harmonogramie egzaminów.

Zgłoszenie musi wpłynąć nie później niż na 14 dni przed preferowaną przez zgłaszającego datą walidacji. Za przyjęcie i potwierdzenie zgłoszenia oraz rezerwację daty i miejsca odpowiada pracownik administracyjny ICVC.

Decyzja o zakwalifikowaniu Kandydatów do udziału w procesie walidacji podejmowana jest przez Komisję Walidującą w formie uchwały, nie później niż na 5 dni przed wyznaczonym terminem walidacji.

CENNIK